FETÖ BORSASI MUCİDİ CİHAN EKŞİOĞLU

FETÖ BORSASI MUCİDİ CİHAN EKŞİOĞLU

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Sedat Peker’in dikkat çektiği, FETÖ Borsası mucidi dediği Cihan Ekşioğlu dosyamıza kaldığımız yerden devam edelim.

Cihan Ekşioğlu ve Veyis Ateş’i ilk kez yan yana gördüğümüz bu düğün fotoğrafını daha önce paylaşmıştım. Soldan 6’ncı kişi Erdal Acar. Soldan 3’ncü kişi ise Gündüz Memişoğlu. Bu ismi birazdan bol bol anlatacağız.

Erdal Acar’ın koruma ekibine dahil olan Gündüz Memişoğlu eskiden İstanbul Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcısı idi. Emekli olunca Erdal Acar’ın ekibine transfer oldu.

https://www.milliyet.com.tr/gundem/acarin-korumalari-antiteror-timinden-258304

Cihan Ekşioğlu’nun dün şirketlerini incelemeye başlamıştık. Bugün Ice Savunma Teknolojileri şirketine mercek tutalım. Cihan Ekşi’nin son kurduğu şirket Ice Savunma. Ice Savunma Teknolojileri, Aralık 2016’da Gündüz Memişoğlu tarafından 50 bin TL sermaye ile kuruluyor. Cihan Ekşioğlu ise YK Üyesi. Mart 2017’de sermaye artırımına giden Cihan Ekşioğlu şirketin başkanı oluyor.Cemd Savunma şirketinin de Nisan 2017’de müdürlüğüne Gündüz Memişoğlu atanıyor.

Cihan Ekşioğlu’nun bu transferle beraber Ankara’da askeriye ve emniyette ilişkileri artıyor. Yanından Gündüz Memişoğlu’nu hiç ayırmıyor.

Cihan Ekşioğlu’nun tüm Ankara’da önemli ziyaretlerinde yanındaki isim Gündüz Memişoğlu.

Cihan Ekşioğlu’nun bu fotoğraftan 6 ay sonra Paramount Otel’inin sahibi Atilla Uras’ın öldüğü gün otele neden askeri araçla girdiğini daha net anlayabiliriz.

Cihan Ekşioğlu’nun 2017-2108 senesi yükselişe geçerek sınır tanımadığı karanlık ilişkiler ağının tam ortasında olduğu dönem. Hatırlatalım Rus mafyasının eli olarak gösterilen Botir Rakhimov’un 2017’de TC vatandaşlığı almasını sağlayan isim Cihan Ekşi. Paramount Oteli’ne çöküş nedeni medyada gördüğümüz gibi siyasetten gazetecilere, hakimlerden savunma sanayine kadar herkesi otelde beleş ağırladığı vitrini haline geliyor.

Savunma sanayine giriş için ilk çöktüğü isim Songül Bayram olurken bunu alışkanlık haline getiren Cihan Ekşioğlu için Paramount Oteli pik yaptığı çökme oluyor. Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, Paramount’ta Ali Tunga’nın misafiri olarak kaldığını belirtmişti. Ali Tunga, Kayseri Lisesi’nde eski Enerji Bakanı ve MİT Başkanı Hakan Fidan’ın dünürü Taner Yıldız aracılığıyla Cihan Ekşioğlu’nu kilit noktalardaki isimlerle tanıştırdı. Rainbow süpürgelerinin Türkiye temsilcisi Ali Tunga’ya dair çok çarpıcı bilgiler için önce 2005 senesine gidelim. Telsim ihalesine Hasan Ekşi ile beraber giriş haberi.

https://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/star-in-surpriz-ismi-telsim-e-de-talip-352157

Ali Tunga, Telsim ihalesine girmek için Hasan Ekşi ile beraber Etik Yayıncılık şirketini kuruyor. Ancak ihaleden son anda çekiliyorlar.

Ali Tunga’nın bağlantıları bununla sınırlı değil. Odatv’nin haberine göre evinde FETÖ organizasyonu düzenliyor.

https://odatv4.com/o-is-adami-hangi-feto-yoneticisiyle-gorustu–16062159.html

Cihan Ekşioğlu’nun sağı solunun FETÖ olduğunu dün anlatmaya başlamıştık bugün devam ettik. FETÖ’nün prensi Burak Başlılar’ın kurduğu EKBA Holding’i 6 ay sonra devralarak kendi holdingine dönüştürdüğünü hatırlatalım. 2011’de 30’lu yaşlarında sıradan bir inşaatçı iken insanların şirketlerine çökerek gelen hızlı yükseliş bugün pasaportunun iptali ile Ege’de teknede kaçsam mı kalsam mı korkusuyla baş başa bırakır insanı. Sedat Peker’in belirttiği gibi Bodrum’dan eşinin manikürü için özel uçak kiralayan Cihan Ekşioğlu’nun bu har vurup harman savurduğu paraların helal yoldan kazanıldığını düşünmediğimiz gibi yine Peker’in Fetö Borsası mucidi dediği Ekşioğlu’nun haksız kazanç düzeneğini Karmaşık ve karanlık ilişkiler ağının daha neleri ortaya çıkacak yakın zamanda göreceğiz. Cihan Ekşioğlu’nun yakında milli güvenlik sorunu olarak anılan bir suçluya dönüşeceğini tahmin etmek zor değil.

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

GENEL