Hiç Bu Kadar İlginç Kuş Görmemişsinizdir

GENEL
Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

BÜTÜN CANLILARI ALLAH YARATMIŞTIR.  CANLILAR EVRİM GEÇİRMEMİŞTİR. 

1- Twitter Kuşu

Büyük Mavi-Kulaklı Sığırcık  Blue-eared Glossy-starling (Lamprotornis chalybaeus) Senegal, Etiyopya ve Güney Doğu Afrika’dan kuzeydoğu Güney Afrika’ya kadar yaşam alanları vardır. Toplu halde yaşayan bir kuştur. Erkek ve dişiler aynı renkte olur ve yetişkinler yaklaşık 22 cm uzunlukta olurlar.

2- Rahibe Güvercin

Nun Pigeon (Columba livia), bugün ülkemizde “Baştankara” ya da “rahibe” adı ile bilinen güvercinler, dünyada “Nun” adı ile tanınmaktadırlar. “Nun” kelimesi İngilizce rahibe anlamına gelmektedir. Yurt dışında bu güvercinlerin bu şekilde adlandırılmalarının temelinde, bu güvercinlerdeki renk yapılanmasının rahibelerin giysisini andırması yatmaktadır.

3-Polish Frizzle Bantam

Görüntüsü çam kozalağı ve tavuk karışımı gibi olan süslü bir tavuk türüdür. Polish Frizzle Bantam olarak adlandırılıyor. Çok fazla türleri olan bir kuş değildir. Tahmin edeceğiniz gibi tüylerden dolayı uçamıyorlar.

4- Sarus Turna Kuşu

Bu güzel canlı uçabilen kuşlar içinde en uzun boylusudur. Gri gövdeleri ve parlak kırmızı yüzleriyle çok süslü bir kuştur. Açık sulak alanlarda beslenir. Diğer turna kuşları gibi Sarus Turna Kuşu da çiftiyle birlikte uzun süreli birliktelik sürdürür. Hindistan’da evlilik sadakati sembolleri olarak kabul edilir. Nadir durumlarda çiftini terkettiği yani boşandığı görülür. Genelde ömrü boyunca çiftinden ayrılmaz hatta açlıktan ölme noktasına geldiğinde bile birbirlerini terketmezler. Kuşlar birbirlerine söz verdiklerinde dans yapmaya başlarlar. Dev yuvalar kurarlar ve 1 veya 2 yumurta için 31 gün boyunca kuluçkaya yatarlar.

5- Tepeli Deve Kuşu

 (SOUTHERN CASSOWARY -Casuarius casuarius) Biz ona şapkalı deve kuşu da diyebiliriz. Yetişme ortamı: Yeni Gine ve Kuzeydoğu Avustralya. Bu kuş dünyadaki 3. En uzun ve ağır kuşudur. Uçamasalar da, harika koşucu ve yüzücüdürler. Boyu 2 metreye kadar ulaşabilen dünyanın en tehlikeli kuş türüdür. Bu agresif kuş türünün tekmesi çok serttir. Ağaçtan düşen meyveleri yerler. Bazı hayvanlar için zehirli olan meyveleri de güvenle sindirebilirler. Bazı böcek ve mantarlarla beslenirler hatta küçük omurgalıları da afiyetle yerler. Muhteşem renkleri ve tarzıyla Allah’ın üstün yaratma sanatını bizlere göstermektedir.

6- Luzon kanayan kalp kumrusu

Luzon Bleeding-heart (Gallicolumba luzonica) Kanayan kalp diye anılmalarının sebebi kalplerinin bulunduğu bölgede kan kırmızısı tüyler bulunmaktadır ve kalplerinden kan akıyormuş gibi görünür.Vücudunun sırt kısmı gri tüylerle kaplıdır Kanat tüyleri ise gri ve uçları siyahtır Bu nedenle kanatlarında çizgiler varmış gibi durur Sırt tüyleri gri olmasına karşın, gelen ışığa göre sırt renkleri lacivert, mor ve yeşil gibi renkler alabilir Kanatlarının iç kısımları ise açık kahverengidir.Genellikle ormanların, deniz seviyesinden 1400 metrenin üzerindeki bölgelerde bulunmuştur Yiyecekleri dutlar ve ufak kurtçuklardır .

Kaynak:

https://featuredcreature.com/blue-eared-glossy-starling-tfc-now-on/
https://featuredcreature.com/living-dinosaur-southern-cassowary/
https://featuredcreature.com/sarus-cranes-motto-is-love-or-die/
https://featuredcreature.com/i-need-frizzle-foshizzle/
https://featuredcreature.com/pigeon-project-nun/

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir