İSMAİLİLER DOĞU MASONLUĞU VE HZ.ALİ EFENDİMİZE BAKIŞ AÇILARI

İSMAİLİLER DOĞU MASONLUĞU VE HZ.ALİ EFENDİMİZE BAKIŞ AÇILARI

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

İSMAİLİLER HZ.ALİ’Yİ, MASONLAR DAGOBERT’İ İSTİSMAR EDİYOR
BURADA KARŞIMIZA SON DERECE ENTERESAN BİR DURUM ÇIKIYOR…
ÇÜNKÜ HEMEN AYNI TARIHLERDE İSLAM DÜNYASI DA, BENZER BİR “HAK YEME” İDDİASIYLA BİR TAKIM SIKINTILARA GİRİYORDU.

HZ. ALİ’NİN ELİNDEN HALİFELİĞİN HİLE İLE ALINDIĞINA İNANANLAR, ALİ OĞLU İMAMLARIN ETRAFINDA TOPLANMIŞLAR, HZ. ALİ’NİN ÖĞRETİLERİ İLE KENDİLERİNİ OLGUNLAŞTIRMAYA UĞRAŞIYORLARDI… BU KİŞİLER BİLHASSA HZ. HÜSEYİN’İN ŞEHADETİNDEN SONRA HİLAFET VE SİYASETTEN ZİYADE, İMAMET VE VELAYET İLE İLGİLENMİŞLERDİR… ZAMANLA 12 İMAMLI ŞİİLİK VE ALEVİLİK İŞTE BU YAKINLIKTAN DOĞMUŞTUR… ZATEN ŞİA HZ. ALİ’NİN DOSTU, YAKINI, ONU TANIYIP SEVENLER DEMEKTİR.

ANCAK 6. İMAM CAFER-ÜS SADIK ÖLÜNCE, BAZI KARIŞIKLIKLAR ORTAYA ÇIKTI.

CAFER’İN YERİNE OĞLU MUSA-AL KAZIM İMAM OLMUŞTU… AMA MEYMUN ADLI BİRİ ÇIKIP, “İMAMLIĞIN DİĞER OĞUL İSMAİL’İN HAKKI OLDUĞUNU” İDDİA ETTİ!.. MEYMUN’UN OĞLU ABDULLAH İSE, BU İDDİAYI BİR İKTİDAR MÜCADELESİNE DÖNÜŞTÜRDÜ. (797)
HALBUKİ İMAM OLMASI GEREKTİĞİ SÖYLENEN İSMAİL, DAHA BABASI SAĞKEN ÖLMÜŞTÜ!..

ANCAK ABDULLAH’IN ADAMLARI ÇOK İYİ BİRER PROPOGANDACIYDI. İSMAİL’İN, DOLAYISİYLE HZ. ALİ’NİN HAKKINI ARADIĞINI SÖYLEYİNCE, ABDULLAH’IN ETRAFINA ÇOK İNSAN TOPLANDI.
İŞTE ŞİİLİK-SÜNNİLİK TARTIŞMALARI, ASIL BU OLAYLA BAŞLAMIŞTIR. BU OLAYLA ŞİİLİĞİN SİYASÎ YÖNÜ DİNÎ YÖNÜNDEN AĞIR BASMIŞTIR.
ABDULLAH’IN TARİKATI KISA ZAMANDA GÜÇLENDİ VE ETKİSİ GÜNÜMÜZE KADAR YANSIYAN, MEŞHUR “AĞAHAN”LARIN ALTINLA TARTILDIĞI, GÜNÜMÜZDE PAKİSTAN VE HİNDİSTAN’DA YAYGIN OLAN İSMAİLİYE MEZHEBİ HALİNE GELDİ…

İSMAİLÎLER, BAĞDAT HALİFESİ KENDİLERİYLE UĞRAŞMAYA BAŞLAYINCA, YERALTINA İNDİLER… VE 7 MERTEBELİ, ÜYELERİN GÖZLERİNİN BAĞLANDIĞI, BOYNUNA İP GEÇİRİLDİĞİ, GÖĞSÜNE KILIÇ DAYANDIĞI, ÖÖLÜMÜNE YEMİNLİ TÖRENLERLE TEŞKİLATA ALINDIĞI BİR HÜCRE SİSTEMİ OLUŞTURDULAR.
9.ASIRDAN SONRADA, ORTALIĞI KANA BULAYAN PEK ÇOK FAALİYETE GİRİŞTİLER.

TUNUS-CEZAYİR TARAFLARINDA, MISIR’DA, SURİYE’DE, YEMEN’DE, YANİ BAĞDAT HALİFESİNİN ELİNİN ZOR ULAŞTIĞI YERLERDE GÜÇLENDİLER.
KARMATİLER, FATIMİLER,HAŞHAŞİLER, RAFIZİLER, DÜRZİLER ADIYLA ORTAYA ÇIKAN PEK ÇOK GRUP, İŞTE BU İSMAİLİ TARİKATININ BÖLÜNMESİNDENDİR.

İSTER FATİMİ, İSTER KARMATİ, İSTER İSE HAŞHAŞİ OLSUN, BİR KERE TARİKATA GİRDİ Mİ, İNSAN KENDİNİ KURTARAMAZDI!. ZATEN GÖZÜNDEKİ BAĞ, BOYNUNDAKİ İP, GÖĞSÜNDEKİ KILIÇ, ETTİĞİ YEMİNDEN DÖNERSE BAŞINA NELER GELECEĞİNİ HATIRLATMAK İÇİNDİ!..
FATIMİLERDEN ÜBEYDULLAH MISIR’I ELE GEÇİRİP ORADA BİR DEVLET KURDU… FATİMİLER BAĞDAT’TAKİ İSLAM DEVLETİ’NDEN KOPUP KENDİ HALİFELİKLERİNİ İLÂN ETTİLER… İSMAİLİYE’NİN BİR KOLU OLAN KARMATİLERDEN EBU TAHİR, 930 YILINDA KÂBE’YE SALDIRIP HACER-İ ESVED’İ ÇALDI!.. HACER-İ ESVED ANCAK 952 YILINDA GERİ ALINIP, KÂBE’DEKİ YERİNE KONULABİLDİ.

945 YILINDA Şİİ KÖKENLİ BÜVEYHİLER BAĞDAT’I ELE GEÇİRDİLER. BÖYLECE HEMEN BÜTÜN İSLAM DİYARI Şİİ HAKİMİYETİ ALTINA GİRMİŞ OLDU!..

AMA HEMEN BELİRTELİM Kİ, BU ŞİİLERİN BİZİM ANADOLU ALEVİLERİ İLE BENZER HİÇ BİR YANI YOKTU!.. PEYGAMBER SOYUNDAN İMAMLARDAN HİÇ BİRİ, BU KİŞİLERİ DESTEKLEMEMİŞTİR… TAM TERSİNE, 12 İMAMIN SOYU, BÜVEYHLİLERİN BAĞDAT’A GİRMESİ ÜZERİNE HORASAN’A GÖÇMÜŞTÜR… BU İMAMLAR DAHA SONRA TÜRKLER’İN İSLAM DÜNYASININ HAKİMİ OLMALARINA BÜYÜK KATKILARDA BULUNMUŞLARDIR.

İSLAM DÜNYASINDAKİ KÖTÜ GELİŞMELER ANCAK TÜRKLERİN İŞE MÜDAHELESİYLE ÖNLENEBİLDİ… 1069 YILINDA SELÇUKLU SULTANI TUĞRUL BEY, BAĞDAD’I ELE GEÇİREREK HALİFEYİ TEKRAR TAHTINA OTURTTU VE DÜZENİ SAĞLADI… İRAN VE ARABİSTAN’DAKİ İSMAİLİLERİ PERİŞAN ETTİ… NE YAZIK Kİ BU SEFER DE HAÇLILAR BELÂSI GELDİ ÇATTI.

1098 YILINDA SELÇUKLULAR ANADOLU’DA HAÇLILAR İLE UĞRAŞIRKEN, FATİMİLER ONLARI ARKADAN VURUP KUDÜS’Ü ELE GEÇİRDİLER, KIRILA DÖKÜLE GELEN HAÇLILARA DA FAZLA DİRENMEDEN ŞEHRİ TESLİM ETTİLER. AMA BU, GÖZÜ DÖNMÜŞ HAÇLILARIN ŞEHİRDEKİ BÜTÜN MÜSLÜMANLARI KATLETMELERİNİ ÖNLEMEDİ.

FATİMİLER BU İLK HAÇLI SEFERİ SIRASINDA GERÇEK BİR HAİN GİBİ DAVRANMIŞ, MÜSLÜMANLARA VE TÜRKLERE YARDIM EDECEKLERİNE ARKADAN SALDIRIP BAZI ŞEHİRLERİ ALMIŞ, İKİNCİ BİR CEPHE AÇMIŞ, HATTA BAĞDAT HALİFESİNİN ZAYIFLAMASI İÇİN HAÇLILARA YARDIM ETMİŞLERDİR… HASAN SABBAH ADLI KİŞİ DE 1090’LI YILLARDA ORTAYA ÇIKMIŞTIR… (İSMAİLİLERİN, FATIMİLERİN VE HASAN SABBAH’IN ÇALIŞMA TARZINI BİR SONRAKİ YAZIDA ANLATACAĞIZ.)

HAÇLI-FATİMİ YAKINLIĞI DAHA SONRA DA SÜRMÜŞ VE ÖZELLİKLE TEMPLAR ŞÖVALYELERİ, FATIMİLERİN 9 MERTEBELİ GİZLİ TEŞKİLATLARINDAN ÇOK ETKİLENMİŞLERDİR.
***

MASONLAR HASAN SABBAH’IN SAFINDA, BİZSE TUĞRUL BEY İLE SELAHADDİN-İ EYYUBÎ’NİN!
BÜTÜN BUNLAR TEMPLARLARA, KENDİ UYGULAYACAKLARI SİSTEM HAKKINDA BİR FİKİR VERDİĞİ GİBİ, HASAN SABBAH’IN AFYONLU OLDUKLARI İÇİN “HAŞHAŞİN” DİYE ANILAN FEDAİLERİNİ DE PARA İLE KULLANMALARINA VE KENDİLERİNE TERS DÜŞEN KİŞİLERİ ONLARA ÖLDÜRTMELERİNE YOL AÇMIŞTIR. BU SURETLE “HAŞHAŞİN” KELİMESİ BATI DİLLERİNE “ASSASINATION” (SUİKAST) OLARAK GİRMİŞTİR.
HAŞHAŞİLER BU ARADA TEMPLAR ŞÖVALYELERİ İÇİN TRABLUSLU RAYMOND’U (1152) VE KONRAD MESERRAT’I (1192) ÖLDÜRMÜŞLERDİR.
HAŞHAŞİLER 1202 YILINDA HAÇLILARIN KORKUSU HALİNE GELEN VE NİHAYET ONLARDAN KUDÜS’Ü GERİ ALAN SELAHADDİN EYYÜBİ’YE DE SUİKAST DÜZENLEMEKTEN ÇEKİNMEMİŞLERDİR!.. MUHAKKAK Kİ BU SUİKASTTE DE, KUDÜS’Ü KAYBETMEYİ GÖZE ALAMIYAN TEMPLARLARIN PARMAĞI VARDI.

PEŞPEŞE ÜÇ YAKIN UŞAĞININ SELAHADDİN’E SALDIRMASINA RAĞMEN, TANRI’NIN HİKMETİ, BU DEĞERLİ KİŞİ KURTULMUŞ VE BÖYLECE TEMPLARLARA DA KÜDÜS’Ü KAYBETMEK DÜŞMÜŞTÜR.

SELAHADDİN HAÇLILAR GİBİ DAVRANMAMIŞ, KÜDÜS’Ü ALINCA ESİRLERE DOKUNMAMIŞTI… YOKSA O DA İSTESE İDİ, KAATİL TEMPLARLAR GİBİ TAŞ ÜSTÜNDE TAŞ, GÖVDE ÜSTÜNDE BAŞ KOMAZDI… BU KONUDA AHDİ OLMASINA RAĞMEN, KENDİNE HAKİM OLMUŞ VE FİDYE ÖDEMEYE GÜCÜ YETMİYEN TEMPLARLARIN BEDELİNİ CEBİNDEN ÖDEMİŞTİR… BU DA KİMİN DAHA İNSAN, KİMİN DAHA MEDENİ OLDUĞUNUN BİR BAŞKA DELİLİDİR… AMA MASONLAR İŞİN BU YANINI GÖRMEZLER, HÂLÂ TEMPLAR ŞÖVALYELERİNİN YANINI TUTARLAR.

BİZ DİYORUZ Kİ, BÜYÜK BİR İHTİMALLE TEMPLARLAR VE ONDAN SONRA GELENLER, ŞİİLERİN HİÇ HAKLARI OLMADIĞI HALDE SÖZDE HZ. ALİ’NİN, HZ. HÜSEYİN’İN KANINI SÜREREK İKTİDAR PEŞİNDE KOŞMALARINI VE KAN DÖKMELERİNİ, KENDİLERİNE ÖRNEK ALMIŞLARDIR… ONLARA BAKARAK MEROVENJ-KAROLENJ SÜRTÜŞMESİNİ YARATMIŞLAR, EFSANEVİ BİR KRALIN KANINI SÜRDÜKLERİNİ, İKTİDARIN ONLARA AİT OLDUĞUNU SAVUNMUŞLARDIR. TIPKI ALİ’NİN SOYUNU SÜRÜP, HİLAFETTE HAKLARI OLDUĞUNU İDDİA EDEN İSMAİLİLER GİBİ!..

HALBUKİ NE MEYMUN, NE DE FATIMİLER ALİ SOYUNDAN DEĞİLLERDİ!.. ESAS ALİ SOYUNDAN OLANLAR HALİFELİKTE GÖZLERİ OLMAYAN İMAMLAR İDİ… BUNLARDAN İMAM RIZA’YA DEVRİN HALİFESİ MEMUN, “KENDİNDEN SONRA HALİFE OLMASINI” TEKLİF ETMİŞ, ANCAK İMAM KABUL ETMEMİŞTİ!..

GERCEK ALİ SOYU HİLAFET PEŞİNDE OLMAYI, HZ HÜSEYİN’İN ŞEHADETİNDEN SONRA BIRAKMIŞTI… AMA ŞİİLER ALİ ADINA İKTİDAR PEŞİNDE KOŞMAKTAN VAZGEÇMEDİLER, TA HÜMEYNİ’YE KADAR!.. VE HÜMEYNİ DE TIPKI EBU TAHİR GİBİ KENDİNİN HİÇ YANILMADIĞINA VE KÂBE’NİN GERÇEK SAHİBİ OLDUĞUNA İNANMIŞTI.

VE BİZ DİYORUZ Kİ, MASON MESELESİNİN SIRRI BURADA!.. TIPKI ALİ SOYUNDAN GELENLER OLDUĞU GİBİ, HÂLÂ MEROVENJ SOYUNDAN OLANLAR YAŞIYOR OLABİLİR… VE BUNLAR, ALİ SOYUNUN AKSİNE, İKTİDAR PEŞİNDE KOŞUYOR DA OLABİLİRLER. AMA BU, ÇAĞIMIZDA BİR HAYALDEN ÖTEYE GEÇMEZ.

ÖYLEYSE, BİRİLERİ BU ARZU VE İHTİRASI KULLANARAK KENDİLERİNE İMKÂNLAR HAZIRLAMAKTADIR. TIPKI ALİ’Yİ ÂLET EDEREK YÜKSELMEYE ÇALIŞAN MEYMUN, OĞLU ABDULLAH, HASAN SABBAH, FATIMİ HÜKÜMDARI ÜBEYDULLAH GİBİ; TEMPLARLAR, ONLARIN ARDINDAN GELEN MASONLAR VE ONLARIN ARKASINDAKİ GERÇEK GÜÇ “SİON TAPINAĞI” MENSUPLARI, SADECE VE SADECE KENDİ İKTİDARLARININ, YANI BÜTÜN GÜCÜ ELLERİNDE BULUNDURMANIN HIRSI İÇİNDEDİRLER.
HA, BUNUN TÜRK MASONLAR İLE NE ALÂKASI VAR, DERSENİZ…
ASLINDA YOK!.. AMA BEYNELMİLEL MASON MERKEZİNİN HEDEFLEDİĞİ AVRUPA KRALLIĞI (AVRUPA BİRLİĞİ GERÇEKLEŞTİ BİLE) VE DÜNYA DEVLETİ GERÇEKLEŞİRSE…

BÜTÜN DİĞER DEVLET VE MİLLETLER, BU ELİ KANLI HIRİSTİYAN TARIKATININ KURACAĞI DİKTATÖRLÜKTE “UŞAKLIK” YAPMAK DURUMUNDA KALACAKTIR!.. MASONLARI DA DAHİL!.. ZATEN ONLAR ŞİMDİDEN BU UŞAKLIĞI YAPIYORLAR YA, NEYSE!..

AVRUPALI MASONLAR, BİR GÜN MEROVENJ HANEDANINDAN BİR KRALIN YÖNETECEĞİNE İNANDIKLARI AVRUPA BİRLİĞİ’NE, TÜRKİYE’Yİ YA BİR EYALET OLARAK SOKMA, YA DA İLELEBED AVRUPA KAPISINA BEKÇİ KÖPEĞİ GİBİ BAĞLAMA SEVDASINDADIRLAR… BUNU ALMAN STERN DERGİSİ, EKİM 2004 SAYILARINDAN BİRİNE KAPAK KARİKATÜRÜ YAPARAK DİLE GETİRDİ..

YANİ HER İKİ DURUMDA DA 1096 SENESİNDEN BERİ SÜREN HAÇLI SEFERLERİNİ, NİHAİ ZAFERE ULAŞTIRMA ÇABASINDADIRLAR.
İŞTE TÜRK MASONLAR, YA BAŞLARINDAKİ VE ARALARINDAKİ YAHUDİ VE HIRİSTİYAN MASONLARIN BU NİYETİNİ SEZMEDİKLERİ İÇİN, YA DA UŞAK RUHLU OLDUKLARI İÇİN, TÜRKİYE’Yİ BÖYLE BİR AKIBETE SÜRÜKLEMEKTEDİRLER!
BİLEREK VEYA BİLMEYEREK!…
***

MASONLARIN SAHTE MABEDİ VE KIBLESİ
İSMAİLİYE’NİN BİR KOLU OLAN KARMATİLER’DEN EBU TAHİR, 930 YILINDA KÂBE’YE SALDIRIP HACER-İ ESVED’İ ÇALDI!.
MÜSLÜMANLAR İÇİN SON DERECE KUTSAL OLAN VE ÖZEL BİR ANLAM TAŞIYAN BU TAŞI GÖTÜRÜP, “HASA” DENİLEN YERDE KENDİ KÂBESİNİ KURMAK İSTİYORDU!..

BU OLAY TEMPLAR ŞÖVALYELERİ’NE, ONLARDAN DA MASONLAR’A “KENDİ MABEDİNİ KENDİN YAP” ANLAYIŞI OLARAK GEÇMİŞTİR!.. “MASON MABEDİ”NİN ARKASINDA BU OLAY YATAR!..

NASIL Kİ EBU TAHİR İSLAM’I, KÂBE’Yİ FALAN BİR TARAFA BIRAKIP KENDİNE BİR MABED KURMAK VE HALKI O YÖNE DÖNDÜREREK İBADET ETTİRMEK İSTEMİŞSE, TÜRK MASONLAR DA CAMİLERİ FALAN BIRAKIP KENDİ “İNŞA” ETTİKLERİ MABEDLERİNDE KÂBE’YE DEĞİL; DOĞU’YA DÖNERLER!..

BU OLAYDA BİLE SALAKLIKLARI DİZ BOYUDUR!.. ÇÜNKÜ AVRUPALI MASONLAR’I TAKLİT EDERLER.
AVRUPALI MASONLAR DOĞU’YA DÖNERLER, ÇÜNKÜ ONLARA GÖRE (TAM OLMASA DA) KUDÜS DOĞUDADIR… PEKİ, BİZİM SALAKLAR NİYE DOĞUYA DÖNER?

BİZİM DOĞUMUZDA OLSA OLSA HAZAR DENİZİ İLE TANRI DAĞLARI VAR!.. İNSANIN “ACABA BİZİM MASONLAR İSLAMİYET’İ BIRAKIP, ESKİ TÜRK DİNİNE Mİ DÖNDÜ?” DİYESİ GELİYOR!..
KÂBE YERİNE KUDÜS’E BİLE DÖNÜYOR OLSALAR, BU DİĞER MÜSLÜMANLARDAN KENDİLERİNİ AYIRMAK, EBU TAHİR GİBİ KENDİNE AYRI BİR KIBLE SEÇMEK DEMEKTİR…
AMA YİNE YANLIŞ!.. ÇÜNKÜ KUDÜS’TE BİZE GÖRE GÜNEYDE, DOĞUDA DEĞİL!..

DEDİK YA, AVRUPALI MASONLAR’IN BİZİMKİLERİ “EŞEK SÜRÜSÜ” SAYMASI BİR YANA, ONLAR DA KENDİLERİNİ “SÜZME SALAK” YERİNE KOYUYOR!..
HER NEYSE.. BİZ GENE KÂBE’YE DÖNELİM.. ÇOK ŞÜKÜR Kİ, EBU TAHİR’İN MACERASI KISA SÜRDÜ… AMA HACER-İ ESVED ANCAK 952 YILINDA GERİ ALINIP, KÂBE’DEKİ YERİNE KONULABİLDİ!..
ZATEN O KARGAŞA DÖNEMİNDE DAHİ, ORTALIKTA “TÜRK” MASON OLMADIĞI İÇİN, BÜTÜN MÜSLÜMANLAR KÂBE’YE DÖNMEKTEN VAZGEÇMEMİŞTİ!..

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

SAKLANANLAR