BoZKarGa BENİM FİKRİM Lübnan saldırısı üzerine

Lübnan saldırısı üzerineBeğendiyseniz Paylaşınız.

Önümüzdeki günler Lübnan’da çok sıcak geçecek.

Lübnan, hükümetin halkına en temel hizmetleri dahi götürmediği; adam kayırmacılık, yolsuzluk ve yozlaşmanın zirve yaptığı ülkelerden. Kökten zihniyet değişmeden, Beyrut’u harap olmuş bir Lübnan siyaseten ve iktisaden ayakta kalamaz.

Finans,hizmet,turizm,eğlence sektörüne dayalı ekonomisi epeydir krizde olup kepenkler kapanıyordu ve yüz binler açlık seviyesinde yaşıyordu. Döviz sıkıntısı ticareti vurmuş, enflasyon ve tüm göstergeler alarm veriyordu. O yüzden bu patlama için Hiroşima benzetmesi “hafif” kaçıyor.

Patlamanın maliyeti yüz milyar doları geçer diyor uzmanlar. Dış yardım yaraların ne kadarını sarar? Zaten çökmüş bir ekonomi üzerine geldi bu patlama ve şunuda unutmamak gerek Lübnan’ın en önemli siyasî gücü ve askeri gücü Hizbullah’ın tutumu çok önemli giderek artan İsraille sınır çatışmaları mevcut eğer bu patlamada bir sabotaj olduğu kanısı netleşirse o zaman Hizbullah misilleme yapar ki zaten son günlerde bunun sinyallerini veriyorlardı işler Orta Doğu için tekrar çığırından çıkan bir hale doğru gidiyor savaş,kan,gözyaşı bu güzelim coğrafyanın üstüne karabulut gibi çöküyor malesef.

Oyunuzu bırakın


Beğendiyseniz Paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

CEVAP YAZIN

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.