NÜFUS PLANLAMASI YALANI

NÜFUS PLANLAMASI YALANI

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Dünya milletine dayatılan en büyük masallardan biri “dünyanın çok kalabalık olduğu”; dünyanın bu kadar nüfusu taşıyamayacağı yönünde. Bu masalı yayanlar; şehirlerdeki aşırı yoğunlukla dünyanın kalabalıklığını bilinçli olarak birbirine karıştırarak insanlığa “çok ürüyorsun, çok tüketiyorsun, çok yaşıyorsun” mesajı veriyorlar. Dünyayı kendilerinin istediği gibi yönettiği bir kaç milyonluk bir kulübe dönüştürmek isteyen bu öjenik küresel elitler kendi yağmalarının suçunu bütün insanlığa yıkmaya çalışıyorlar.

“Dünya çok kalabalık, nüfus azaltılmalı” masalını yayanlardan biri de tahmin edeceğiniz üzere, COVID19 paniğinin arkasındaki isimlerden Bill Gates. Gates’in en çok yatırımı yaptığı alanlardan biri sadece aşı değil. Bu zat aynı zamanda deli gibi tarım arazisi satın alıyor. Şu ana kadar 242.000 dönüm arazi toplamış durumda. Dünyanın en zengin adamlarından bir diğeri olan Bezos elindeki tarım arazisinin toplamı 420 bin dönüm. ABD’de Land Report verilerine 2019 yılı itibarı ile en büyük 50 toprak sahibinin elinde 4 milyon dönüm tarım arazisi mevcut.

Geri kalan 50 zenginin elindeki toprağı hesaba katmadan basit bir hesap yapalım. 1 dönüm ABD sisteminde 4046 metrekareye eşit. Yani bu 50 kişi ellerinde 161 milyar metrekare toprağı tutuyor; bizdeki hesapla 161 milyon dönüm. ABD’de hane sayısı 120 milyon. Yani bu 50 zenginin elindeki toprağı dağıtsanız her aileye ; içine evine kondurup bahçe tarımı yapabileceği 1.25 dönüm arazi sağlayabilirsiniz. Bu sadece 50 zenginin toprağı üzerinden yapılan hesap. Bunların diğer servetlerini de devreye sokarsanız ABD’de her aileye yetecek kadar toprak da servet de olduğu gün gibi aşikar.

Türkiye için de bu hesabı yapabilirsiniz. Türkiye’de toplam hane sayısı 24 milyon. Her aileye 2 dönüm toprak verseniz 48 bin kilometre kare ediyor. Konya ve Isparta’nın toplam yüzölçümü 48 bin kilometre kare. Yani anlayacağınız Türkiye’deki bütün aileleri 2 dönümlük bahçeli evleri ile beraber Konya ve Isparta büyüklüğünde bir alana yerleştirebilirsiniz; geriye de bol bol toprak kalır. Türkiye de,dünya da üzerindeki nüfusların kat be kat fazlasını besleyebilecek yeterliliğe sahipler.

Lakin, dünya kaynaklarını orantısız bir şekilde gaspeden bir kaç aile, insanlığa “çok ürüyorsun, çok tüketiyorsun, çok yaşıyorsun” masalını pompalarken, kendileri servetlerine servet katmaya devam ediyor. Bill Gates’e , “elindeki toprakları ve serveti dağıtırsan herkes doyar” diyeceklerine, Bill Gates’in fonladığı fonlardan aldıkları paralarla, “Dünya çok kalabalık, dünya felaketin eşiğinde” masallarını pompalamaya devam ediyorlar.

COVID19 pandemisi üzerinden üretilen COVID19 paniği hiç bir şey öğretmediyse şunu öğretmiş olması gerekiyor: Kim ki sizi paniğe sürüklüyor; bilinki o panik duygusu ile aklınızı felç edip akl-ı selimle vermeyeceğiniz kararları vermeye zorluyor demektir.

Bu sermayenin finanse ettiği sözde biliminsanları ile elele dünya milletlerine bir dizi panik pazarlıyor ve bu panik üzerinden kitleleri normalde razı olmayacakları kulvarlara gönüllü olarak sokuyor. Bu politikalara karşı en içgüdüsel direnç ise seküler tabandan değil, muhafazakar kitlelerden geliyor.

Sağ kitlelere Din’i Bilim; sol kitlelere Bilim’i Din gibi yutturmaya çalışan küresel imamlara karşı, insanlığın arkasında saf tutması gereken tek İmam ortak Akl-ı ve Ahlakıdır. Bunu paralize etmeye çalışan her türlü panik tüccarı insanlığın da, milletlerin de düşmanıdır.

KAYNAK

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

GENEL