PARAMOUNT OTEL VE CİHAN EKŞİOĞLU

PARAMOUNT OTEL VE CİHAN EKŞİOĞLU

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Sedat Peker ile gündemimize giren Paramount Otel’e çökmesiyle adını ilk kez duyduğumuz, karanlık ve karmaşık ilişkiler ağının göbeğindeki Cihan Ekşioğlu’nun bilinmeyenlerini merak ettim. Sizler için araştırdım.

Bugüne dek hakkında kendi şirket sitesindekiler dahil uydurma bir özgeçmişi olduğunu belirteyim. İlk fotoğrafına baktığımda lise terk bu dedim. Ekonomist olduğu tamamen uydurma.

Ordu’da Ekşi ve Ekşioğlu Aileleri 10 binlerce üyeye sahip. Cihan E’de bu ailenin bir ferdi. 70 yıllık inşaat tecrübeleri olduğunu iddia etse de bu da doğru değil tabii ki. Canan-Coşkun Ekşioğlu’nun iki çocuğundan ilki Cihan E. Kendinden 3-4 yaş küçük bir erkek kardeşi var. Candan Baki Ekşioğlu kardeşinin ismi.

Ocak 2010’da adını Kalamış Marina’da restoran çıkışı 5 kurşun isabet etmesiyle polis adliye haberlerinde görüyoruz. Güneydoğudaki bir aşirete mensup 17 yaşında bir çocuğu darp ederek kör olmasına sebebiyet verdiği için aşiretin Cihan E ile hasımlığı başlıyor. Darp sonrası Beyaz Rusya’ya kaçıyor 2 yıl yurtdışında kaldıktan sonra TR’ye dönüyor. 2010’da bu kurşunlanma hadisesi gerçekleşiyor.

2011 senesinde yani Cihan E. 30 yaşındayken kardeşi Baki Ekşioğlu, çok ortaklı bir şekilde EKS İstanbul Yapı’yı kuruyor. Ticaret Sicil Gazetesi’ne göre Ekim 2013’de Songül Bayram şirkete ortak oluyor. Burada bir küçük ara verelim ve Sedat Peker’in anlattıklarına bakalım.

Sedat Peker, Paramount Otel’e çöken Cihan Ekşioğlu’nun Akmerkezdeki ofisinde Mehmet Soylu’yla FETÖ Borsası kurduğunu hatta Diyarbakırlı bir işkadınının da şirketine çöktüğünü iddia etmişti. İşte ilk çökme 2013’de şirketine ortak olmasıyla adını resmen öğrendiğimiz Songül Bayram’ın Cihan Ekşioğlu’na devredilen EKBA Holding bünyesindeki birçok şirketin sahibi olduğu da görülüyor. Songül Bayram’ın adını birazdan daha çok duyacağız.

Sadece Ticaret Sicil Gazetesi’ne bakarak size tespitte bulunmam gerekirse, Songül Bayram’a çökerken şirketler önce Fetö’nün prensi Burak Başlılar’a devroluyor. Hep aynı taktik. Tüm şirketler önce Burak Başlılar’a devroluyor daha sonra annesi Canan Ekşipğlu’na.

Yine Sedat Peker, FETÖ prensi Burak Başlılar’ın hakkında açılan dosyalara takipsizlik verildiğini bunu Cihan E’nin organize ettiğini iddia etmiş. Ve Cumhuriyet’ten Barış Terkoğlu, savcılık soruşturmalarına ulaşarak iddiayı belgelendirmişti. EKBA Holding bünyesindeki tüm şirketleri inceledim. Cihan Ekşi, Sedat Peker’in adını zikretmesiyle birlikte tüm şirketleri şahsına almış. Mayıs-Haziran 2021’de. Bunun anlamı nedir derseniz Run Forrest Run. Ekonomide buna kaçış ve satış pozisyonu denir. İçişleri Bakanlığı Cihan Ekşi’nin pasaportunu iptal ettiğini ve yurt dışına çıkış yasağı getirdiğini de göz önünde bulundurursak bu tam bir kaçmak veya satmak ve/veya ikisi için pozisyon almak demektir.

Cihan Ekşioğlu’nun nerede olduğu sorusunu CHP’li Ali Mahir Başarır sormuştu. Hemen cevaplayalım teknede Ege koylarında durum kontrolü için beklemede. Biz bunu yazınca tekne değiştirebilir veya karaya inebilir önemli değil.

Cihan Ekşioğlu sıradan bir inşaat şirketinin sahibiyken 2013’te Songül Bayram ile yolu kesişince savunma sanayine giriş yapıyor. Önce Eks İstanbul Yapı’ya Songül Hanımı ortak olarak alıyor. Ardından Songül Hanım’ın şirketleri el değiştiriyor. Bu el değiştirme doğrudan değil. Tele-1’den Fırat Yeşilçınar’ın özel haberine göre EKBA Holding’i Burak Başlılar Haziran 2015’te 50 bin TL sermaye ile kuruyor. 6 ay sonra holding Cihan Ekşi’ye devroluyor. Bu kıymetli habere bir ilaveyle katkı sağlamak isterim. O da holding bünyesine aktarılan tüm şirketler Songül Bayram’dan sonra Burak Başlılar’a geçiyor. Ardından Ekşioğlu’na. Bu çok önemlidir. Hadi belgelerle anlatalım şirketleri. Daha çok sürprizler var.

En girift ilişkiler ağına başlıyoruz. Şirket şirket gidelim. Cihan Ekşi’nin ilk savunma sanayinde adını duyurduğu Cemd Savunma şirketi İzmir’de Mart 2014’te Songül Bayram ve Mehmet Durmaz tarafından kuruluyor. Mehmet Durmaz kimdir derseniz asıl bomba kısma geldik. Mart 2015’te Cemd Savunma önce Burak Başlılar ortak oluyor. Sonra şirket yeniden Mehmet Durmaz’a geçiyor. Ankara ikametli Mehmet Durmaz’ı usta kalem Fatih Altaylı silah taciri olarak tanımlıyor. Mehmet Durmaz’ın oğlu Emre Alp Durmaz, Ocak 2021’de MİT ve Emniyet’in Savunma Sanayi Müsteşarlığı’na ortak operasyonuyla gözaltına alınıyor. Suçlama casusluk ve rüşvet.Bu önemli operasyona ilişkin Yenişafak haberini paylaşıyorum.

https://www.yenisafak.com/dunya/adamlariniz-yakalandi-3594373

Mehmet Durmaz, İsrael Military Industries (IMI) ve İsrael Aircraft Industry’nin (IAI) Türkiye temsilcisidir. İsrail yapımı insansız hava aracı Heron’u Türkiye’ye satan ve M60 tanklarının modernizasyonunda Türkiye’yi zarara uğratmakla suçlanan bir isimdi.

Mehmet Durmaz, 2016’da Cemd Savunma şirketini Canan Ekşioğlu’na satıyor Şirket İstanbul’a taşınıyor. Sedat Peker’in anlattığı İsrail’den 3 milyona alınan yazılımın 50 milyona satıldığı iddiasına konu şirket budur. Gelelim yine Cihan Ekşi’ye ait gözüken HARP Ar-Ge’ye. Bu şirkette İzmir Çiğli’de Ocak 2016’da kuruluyor. Şirketin sahibi Karşıyaka ikametli Aytekin Güçlü ve şirketin kuruluş amacı istihbarat teknolojisi üretim, tasarım, ihracat ve ithalatı. HARP Ar-Ge, 900 adet pay 90 bin TL Cemd Savunma’ya, 100 adet pay 10 bin TL olarak EKBA Holding’e devroluyor. Şirketin İzmir şubesi açık ve şirketin kurucusu orada görevine devam ediyor. En başta dediğim gibi şuan tüm şirketlerin tek yetkilisi Cihan Ekşioğlu olmuş. Haziran 2021 itibariyle holding dahil tek ortak Cihan. Bunun anlamı her an gidebilirim, kaçabilirim, satabilirim demektir

Cihan Ekşioğlu’na ait Eks İstanbul Yapı’ya önce Songül Bayram’ın ortak olması ve ardından şirketin başına Burak Başlılar’ın geçtiği belgeyi paylaşıyorum.

KAYNAK: GAZETECİ SEHER YAŞAYACAK

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

GENEL