SOLİTİN

SOLİTİN

Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Gönül Özdeğer ve iki asistanı SOLİTİN adlı kimyasal ile ilgili çalışmaları ve yayınları nedeniyle ölüm tehditi aldıklarını açıkladılar ve savcılığa suç duyurusunda bulundular. Gıdalarda hiç bulunmaması gereken kimyasal bir ajan. Şizofreni ve yüzlerce hastalık yapar

Basit olarak, melaminimsi bir plastik. Süt, yoğurt, ayran ve sütün girdiği her çeşit besine katılıyor çünkü bu molekül su ile inanılmaz şekilde bağlanarak kıvam arttırıyor. .

Bu da hem imalat prosesleri açısından zaman kazandırıyor, hem gıda doğallığını kaybettiğinden son kullanma tarihini uzatıyor ve firmaların stoklu çalışmasını sağlıyor, hem de maliyeti inanılmaz düşürerek firmaların rekabet gücünü arttırıyor

Çocuklarınıza elli kuruşa gofret, çikolata ve süt ürünleri alabilmeniz, evlerimize çeşit çeşit peynir, yoğurt, hazır sütlü tatlı vs. girebilmesi hep bu yüzden.

SOLİTİN bir trikalsit bileşiği. Yani doğada en bol ve bedava bulabileceğiniz türden, tebeşir gibi, alçı taşı gibi. Oysa bu bileşik böbreklerden atılırken tubuluslarda glomerüllerde birikiyor ve filtrasyonu yani böbreklerin kanı süzmesini engelliyor.

Sonuç: Böbrek yetmezliğine uzanan ağır tıbbi sorunlar. Serum üre ve kraetinin düzeylerinde artış, devamlı yorgunluk hali, bellek ve konsantrasyon bozuklukları.

Almanya Solingen üniversitesi Psikiyatri bölümünün 2009da yaptığı bir araştırmaya göre de şizofreni gelişimi… Üretici firmalar SOLİTİN‘i hiçbir şekilde ürün etiketlerinde bildirmiyorlar. Aldığımız ürünlerde SOLİTİN olup olmadığını yine de anlayabiliriz.

Aldığınız sıvı ürünler (süt, ayran, çikolatalı süt vs) için: Bir metali (çatal, kaşık vs) el yakacak düzeyde ısıtın ve test etmek istediğiniz sıvıya batırarak çalkalayın, metali çıkardığınızda birbirinden ayrılmış öbekler halinde beyaz topaklar görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir. Peynir vs türü ürünlerde ise üründen bir parça alarak sirkeli suya koyun. Eğer sirkeli suyun üzerinde beyazımsı bir tabaka görürseniz o üründe SOLİTİN var demektir.

Çikolata, gofret türü ürünlerde ise ürünü elinizle basitçe kırın, eğer kırığın her iki tarafında süt beyazı noktalar varsa o üründe de SOLİTİN var demektir.

AB ülkelerinde izin verilmeyen bu katkı maddesinin üretici firmalar tarafından daha fazla kullanılmasını engelleyelim.

Saygılarımla KAYNAK

Dr Gülden Semavi Hacettepe Tıp Fakültesi Biyokimya Uzmanı

KAYNAK

KAYNAK 2

Oyunuzu bırakın


Bu yazıyı beğendiyseniz paylaşınız.

Yorumlar

yorumlar

SAĞLIK